Etap bonusowy

Przejdź przez znacznik z co najmniej 20 ringami, a pojawi się krąg gwiazdek. Wskocz w krąg, by się dostać do etapu bonusowego. Istnieją trzy rodzaje etapów bonusowych i dostęp do nich zależy od liczby posiadanych ringów.

Automat z gumami

Używaj skoczni znajdujących się po bokach, aby wyskoczyć i obrócić korbę, uwalniając kule. Spróbuj złapać przedmioty, zanim znajdą się poza zasięgiem. Po użyciu trampoliny odblokuje się otwór w podłodze. Wskoczenie tam zakończy etap.

Świecące kule

Użyj orbity grawitacyjnej świecących kul i innych sztuczek, by wspinać się w górę i zbierać przedmioty. Ten etap zostanie zakończony po kontakcie z narastającym od dołu polem siłowym.

Automat do gier

Przeskakuj po obracającej się scenie i wskocz do pola na środku. Obszar ten zacznie się obracać, a gdy wzory się wyrównają, zwiększy się liczba ringów. Ten etap zostanie zakończony po dotknięciu bloku celu.

Podstawowe działania

 

Nintendo Switch™

 

Odłącz joy-cony™ od konsoli, by używać ich jako osobnych kontrolerów w rozgrywce dla 2 graczy.

 

 

PlayStation®4

Kontroler bezprzewodowy DUALSHOCK®4

 

 

PlayStation®5

Kontroler bezprzewodowy

 

 

Xbox One

Kontroler bezprzewodowy Xbox

 

 

Xbox Series X|S

Kontroler bezprzewodowy Xbox

 

 

PC

Kontroler bezprzewodowy

 

Działania

Skok
Atak obrotowy przeciwko wrogom.

Wyskok z obrotem
Przytrzymaj przycisk skoku podczas kucania, by nagromadzić moc. Puść, by wykonać szybki wyskok z obrotem.

Spójrz w górę / Kucnięcie
Przewiń ekran, by się przyjrzeć otoczeniu.

Obrót
Kucaj podczas biegu, by powalić przeciwników stojących ci na drodze.

Skok z wysoka
Przytrzymaj przycisk skoku, będąc w powietrzu, by wylądować z wyskokiem z obrotem.

* Nie można użyć w trybie klasycznym.
* Działanie dostępne tylko dla Sonica.

Wyskok
Naciśnij przycisk skoku podczas patrzenia w górę, by nagromadzić moc. Puść przycisk patrzenia w górę, by wykonać szybki wyskok. Szybszy niż wyskok z obrotem, ale zadający mniej obrażeń.

* Działanie dostępne tylko dla Sonica. [Sonic CD]

Natychmiastowa osłona
Naciśnij przycisk skoku, będąc w powietrzu, by stworzyć chwilową blokadę. Połącz tę umiejętność z osłoną, by aktywować specjalne zdolności.

* Działanie dostępne tylko dla Sonica. [Sonic 3 & Knuckles]

Lot
Naciśnij i przytrzymaj przycisk skoku podczas skakania, aby latać. Możesz latać tak długo, póki Tails ma na to siły.

* Działanie dostępne tylko dla Tailsa.

Tails na pomoc
Podczas gry Sonikiem i Tailsem spójrz w górę i dotknij przycisk skoku. Gdy Tails jest w powietrzu, skocz w jego kierunku – przez krótki czas będziecie mogli lecieć razem. Naciśnij jednoczenie przycisk kucania i skoku, by zakończyć lot.

Szybowanie
Przytrzymaj przycisk skoku, będąc w powietrzu, aby szybować. Możesz dowolnie zmieniać kierunki i po drodze uderzać wrogów.

* Działanie dostępne tylko dla Knucklesa.

Wspinaczka
Szybuj w stronę ściany, by się jej złapać. Potem możesz dowolnie wspinać się w górę i w dół.

* Ruch dostępny tylko dla Knucklesa.

Atak młotem
Przytrzymaj przycisk skoku podczas skoku, aby zaatakować młotkiem Piko Piko. Przytrzymaj przycisk, aby utrzymać siłę rozpędu i wykonać dodatkowy atak po wylądowaniu.

* Dostępne tylko dla Amy.
* Postać Amy jest dostępna tylko jako zawartość do pobrania.

Przedmioty

Dokładny wygląd przedmiotów zależy od konkretnej gry.

Super Ring
Zwiększa liczbę ringów o 10.
Niewrażliwość
Przez ograniczony czas ochrania przed obrażeniami.
Osłona
Jeden raz ochrania przed obrażeniami.
Buty mocy
Przez ograniczony czas biegasz szybciej.
+1 ŻYCIE (tylko w trybie klasycznym)
Zwiększa próby wyświetlanej postaci o 1.
Moneta (tylko w trybie jubileuszowym)
Zapewnia monety umożliwiające powtórzenie etapów specjalnych i zakupienie kolekcji w muzeum.
Symbol Eggmana
To pułapka! Otrzymasz obrażenia.
Teleport (tylko w trybie VERSUS DLA 2 GRACZY)
W grze Sonic The Hedgehog 2, w trybie gry VERSUS DLA 2 GRACZY zbierz ten przedmiot, a dwie postaci graczy zamienią się miejscami.

 

Osłona i ruchy specjalne

W grze Sonic 3 & Knuckles istnieją trzy rodzaje osłon. Gdy Sonic posiada jedną z nich, podczas skoku naciśnij przycisk skoku, by wykonać działanie specjalne.

Ognista osłona
Zapewnia odporność na obrażenia ogniem. Wejście do wody zgasi osłonę.

Działanie specjalne: ognisty wyskok z obrotem

Wodna osłona
Pozwala oddychać pod wodą. Może odbijać niektóre pociski, ale ostre przedmioty ją przebiją.

Działanie specjalne: odbicie

Elektryczna osłona
Przyciąga pobliskie ringi. Wejście do wody rozładowuje osłonę.

Działanie specjalne: podwójny skok

Dodatkowe informacje

 

Zdobądź wszystkie szmaragdy

Ukończ etapy specjalne z wszystkimi Szmaragdami Chaosu, a otrzymasz zdolność przemiany w wersję Super wybranej postaci. Zbierz wszystkie Super Szmaragdy, by wejść w hiperstan. Aby się przemienić, zbierz co najmniej 50 ringów i będąc w powietrzu, naciśnij / / / / O.

* Dostępne tylko w grach: Sonic The Hedgehog 2 oraz Sonic 3 & Knuckles.

 

Tryb lustrzany

Ukończ każdy tytuł lub tryb fabularny, by odblokować tryb lustrzany, w którym akty są odwrócone od lewej do prawej. Po odblokowaniu trybu, będzie można go wybrać w menu głównym.

Gry Game Gear (1/3)

Ta sekcja zawiera dodatkowe informacje o grach Game Gear dostępnych jako zawartość do pobrania. Informacje o podstawowym sterowaniu można znaleźć w grze poprzez ekran wyboru gry.

Gry Game Gear (2/3)

Ta sekcja zawiera dodatkowe informacje o grach Game Gear dostępnych jako zawartość do pobrania. Informacje o podstawowym sterowaniu można znaleźć w grze poprzez ekran wyboru gry.

Gry Game Gear (3/3)

Ta sekcja zawiera dodatkowe informacje o grach Game Gear dostępnych jako zawartość do pobrania. Informacje o podstawowym sterowaniu można znaleźć w grze poprzez ekran wyboru gry.

 

Sonic The Hedgehog


Data wydania
1991 (Wszystkie regiony)

Znacznik
W tej grze znaczniki pojawiają się w formie pudła przedmiotów. Rozbij jeden, by zapisać swoją lokalizację – jeśli przegrasz, rozpoczniesz ponownie od tego miejsca.

Szmaragd Chaosu
W każdej zonie jest ukryty Szmaragd Chaosu. Zbierz je wszystkie, aby poznać prawdziwe zakończenie.

Tabliczka celu / Etap specjalny
Przejdź obok tabliczki pod koniec aktu 1 i aktu 2, by uaktywnić konkretne efekty. Przejście obok tabliczki w zonach 1-4 w momencie, gdy posiadasz 50 lub więcej ringów otwiera portal do etapu specjalnego, w którym możesz spróbować zdobyć ringi i przedmioty kontynuacji.

 

Sonic The Hedgehog 2


Data wydania
1992 (Wszystkie regiony)

Szmaragd Chaosu
W każdej zonie jest ukryty Szmaragd Chaosu. Zbierz je wszystkie, aby poznać prawdziwe zakończenie.

Tabliczka celu
Przejdź obok tabliczki pod koniec aktu 1 i aktu 2, by uaktywnić konkretne efekty.

Działania specjalne

Paralotnie
Weź rozbieg i szybuj w górę. Rusz się w lewo, aby się wznieść, w prawo, aby zniżyć lot, i przycisk skoku, aby skoczyć w dół. Najważniejsze, by nie naciskać zbyt mocno przycisku wznoszenia.

Bąbelki
Poruszając się w jednym kierunku wykonaj atak obrotowy z ziemi w kierunku powierzchni wody, aby poruszać się w bańce. Zwolnij przycisk, a zatoniesz.

Obrotowe koła
Wskocz na obrotowe koło i rusz się w prawo, aby przyspieszyć jego obrót. Po wciśnięciu przycisku skoku Sonic będzie biegł z ogromną prędkością.

 

Sonic Chaos


Data wydania
1993 (Wszystkie regiony)

Etap specjalny
Grając jako Sonic, zbierz 100 ringów, aby przejść do etapu specjalnego. Znajdź ukryty Szmaragd Chaosu, zanim skończy się czas.

Tabliczka celu
Przejdź obok tabliczki pod koniec aktu 1 i aktu 2, by uaktywnić konkretne efekty.

Działania specjalne

Super sprint obrotowy
Zatrzymaj się, przytrzymaj przycisk kucnięcia i wielokrotne naciśnij przycisk skoku, aby zgromadzić moc, a następnie zwolnij przycisk, aby aktywować super sprint obrotowy. Przez krótki czas będziesz praktycznie niepokonany, ale miej się na baczności!

Lotniczy Tails
Zatrzymaj się i naciśnij przycisk skoku, patrząc w górę, aby swobodnie latać w powietrzu. Zachowaj czujność, gdyż po krótkim czasie wrócisz na ziemię.

 

Sonic Drift


Data wydania
1994 (Japonia)

Przedmioty

Sprężyna
Pozwala się przemieszczać ponad przeszkodami, przeciwnikami i przerwami w drodze. Naucz się, jak jej używać, by ją najlepiej wykorzystać.

Niewrażliwość
Zapobiega uszkodzeniom w wyniku zderzenia i utrzymuje prędkość nawet poza trasą.

Wyskok
Oddalaj się z prędkością przekraczającą twoją zwykłą prędkość maksymalną. Twoje przyspieszenie również ulegnie poprawie.

Ring
Zbierz dwa i rusz się w górę, aby aktywować swoją zdolność specjalną. Stracisz 1 ring, jeśli się rozbijesz lub obrócisz.

Kierowcy / Maszyny

Sonic / Cyclone
Charakteryzuje się doskonałym przyspieszeniem i dużą prędkością maksymalną. Słabym punktem jest wchodzenie w zakręty, ale można to zrekompensować driftem. Zmieć rywali nagłym przyspieszeniem przy użyciu specjalnej mocy „Wyskok!”

Tails / MTP-01 Whirlwind
Dobrze wyważona maszyna, która znośnie wchodzi w zakręty i osiąga umiarkowaną prędkość. Pokonaj siłę odśrodkową na zakrętach dzięki specjalnej mocy „Skok!”

Dr Eggman / Egg Typhoon
Choć ma słabe przyspieszenie ze względu na ciężar wszystkich min, które niesie, jego prędkość maksymalna jest bardzo duża. Zakłóć działanie rywali dzięki specjalnej mocy „Zrzuć minę” (dostępnej tylko w trybie VERSUS).

Amy Rose / Breeze
Choć ma dość niską prędkość maksymalną, maszyna ta doskonale przyspiesza i stabilnie pokonuje zakręty, dlatego idealnie się nadaje dla początkujących. Rozkochaj w sobie rywali, korzystając ze specjalnej mocy „Spowalniające Serce” (dostępnej tylko w trybie VERSUS).

 

Sonic Spinball


Data wydania
1994 (Wszystkie regiony)

Fabuła

Zwariowany Dr Eggman powrócił! Tym razem uknuł niecny plan przekształcenia wszystkich stworzeń z Mount Mobius w roboty. Aby tego dokonać, zaprojektował Volcano Veg-O Fortress, superwydajną fabrykę robotów ukrytą wewnątrz wulkanu.

Eggman wykorzystał roztopioną lawę wulkanu do zasilenia Veg-O Fortress i schwytał już tysiące zwierząt. Stworzył diabelski system bezpieczeństwa pinball, który chroni to więzienie. Sonic – najfajniejszy jeż na świecie – musi uwolnić swoich przyjaciół i powstrzymać złowrogi plan Eggmana, zanim będzie za późno.

Etap specjalny

Poziomy 1 i 2 kryją po 3 Szmaragdy, a poziomy 3 i 4 po 5 Szmaragdów. Jeśli znajdziesz wszystkie Szmaragdy w każdym poziomie, możesz zmierzyć się z bossem wysłanym przez Dr Eggmana. Jeśli go pokonasz, możesz przejść do etapu specjalnego „Bonus Cage”.

 

Sonic The Hedgehog: Triple Trouble


Data wydania
1994 (Wszystkie regiony)

Znacznik
W tej grze znaczniki pojawiają się w formie pudła przedmiotów. Rozbij jeden, by zapisać swoją lokalizację – jeśli przegrasz, rozpoczniesz ponownie od tego miejsca.

Tabliczka celu
Przejdź obok tabliczki pod koniec aktu 1 i aktu 2, by uaktywnić konkretne efekty.

Działania specjalne

Super sprint obrotowy
Zatrzymaj się, przytrzymaj przycisk kucnięcia i wielokrotne naciśnij przycisk skoku, aby zgromadzić moc, a następnie zwolnij przycisk, aby aktywować super sprint obrotowy. Przez krótki czas będziesz praktycznie niepokonany, ale miej się na baczności!

Heli-Tails
Zatrzymaj się i naciśnij przycisk skoku, patrząc w górę, aby swobodnie latać w powietrzu. Zachowaj czujność, gdyż po krótkim czasie wrócisz na ziemię.

Przedmioty

Sprężyna Pogo
Wznieś się na nowe wyżyny! Sprężyna Pogo działa do czasu, aż nie doznasz obrażeń.

Jet Board
Przeskakuj przez śnieg i lód. Jet Board działa do czasu, aż nie doznasz obrażeń lub nie wykonasz zbyt wielu skoków.

Śmigłowe buty
Możesz w nich przepłynąć podwodne labirynty.
* Tylko Sonic.

Hyper heli-ogony
Podwój swój czas lotu na krótki okres.
* Tylko Tails.

Rakietowe buty
Śmigaj po niebie przez krótki czas.
* Tylko Sonic.

Teleport i etap specjalny
Ten przedmiot jest ukryty w akcie 1 i 2. Znajdź go, mając 50 lub więcej ringów, aby otworzyć teleport umożliwiający wejście do etapu specjalnego. Pokonaj wyzwania na etapie specjalnym, aby zdobyć Szmaragd Chaosu.

 

Sonic Drift Racing


Data wydania
1995 (Wszystkie regiony)

Przedmioty

Sprężyna
Pozwala się przemieszczać ponad przeszkodami, przeciwnikami i przerwami w drodze. Naucz się, jak jej używać, by ją najlepiej wykorzystać.

Wyskok
Wystartuj z ogromną prędkością.

Mina
Wybucha po uderzeniu przez samochód.

Skok
Skacz nad przeciwnikami lub przeszkodami.

Niewrażliwość
Stań się praktycznie odporny na obrażenia przez określony czas.

Flesz
Eksploduje po trafieniu, rozjaśniając ekran na krótki czas.

Odwrócenie
Po najechaniu odwraca kierunek obrotu kamery.

Ring
Trzymanie 2 z nich pozwala na użycie zdolności specjalnej. Obrażenia kosztują cię 1 ring.
* Metal Sonic będzie musiał zebrać ich 3.

Kierowcy / Maszyny

Sonic / Cyclone
Prędkość maksymalna jest duża, ale zakręty to jej słaby punkt. Użyj specjalnej mocy, aby na określony czas podnieść maksymalną prędkość!

Tails / MTP-02 Whirlwind S7
Dobrze wyważona i łatwa w prowadzeniu maszyna. Użyj specjalnej mocy, przeskoku, aby pokonać siłę odśrodkową podczas pokonywania zakrętów!

Amy / Breeze
Szybkie przyspieszenie z umiarkowaną prędkością maksymalną. Użyj specjalnej mocy „Spowalniające Serce” aby spowolnić swoich rywali!

Dr Eggman / Egg Typhoon
Szybka maszyna, która dobrze się prowadzi, ale ma dość słabe przyspieszenie. Zakręć rywalami dzięki specjalnej mocy „Zrzuć Bombę”!

Metal Sonic / Blue Devil
Prędkość maksymalna jest dość duża i, podobnie jak Sonic, nie radzi sobie dobrze z zakrętami. Użycie specjalnej mocy zużywa 3 ringi, ale uzyskany w ten sposób super wyskok jest jeszcze lepszy niż u Sonica!

Fang / Marvelous Queen
Jak na małą maszynę, słabo sobie radzi z zakrętami, ale ma mocne przyspieszenie. Użyj specjalnej mocy i zostaw na drodze smugę oleju, która sprawi, że twoi rywale zaczną się kręcić!

Knuckles / Tempest
Dość powolna maszyna z niezwykłą umiejętnością pokonywania zakrętów. Użyj specjalnej mocy, aby zadać cios pobliskim rywalom lub skocz, jeśli w pobliżu nie ma nikogo, kogo można uderzyć!

 

Tails' Skypatrol


Data wydania
1995 (Japonia)

Działania

Dotknij dzwonu
Dotknij dzwonu z ringiem, aby zapisać swoją lokalizację. Jeśli otrzymasz obrażenia, wznowisz grę od ostatnio dotkniętego dzwonu.

Równowaga
Tails się rozbije, jeśli uderzy w wrogą postać lub zostanie zaatakowany. Naciśnij szybko ring, aby powrócić do zdrowia. Jeśli jednak twój wskaźnik mocy jest na poziomie 0 lub jesteś zbyt blisko ziemi, nie będziesz w stanie odzyskać równowagi.

Obrotowe ringi
Przytrzymaj ring, a zacznie się obracać wokół Tailsa. W czasie jego obracania możesz kontynuować grę bez używania jakiegokolwiek urządzenia lub zbierania przedmiotów.

Przedmioty

Miętowy cukierek
Przywraca energię Tailsowi. Odzyskanie energii jest proporcjonalne do ilości cukierków.

Kryształ
Zbierz jeden i ukończ poziom, aby otrzymać 1000 punktów premii za kryształ.

Gwiazda niewrażliwości
Na krótki okres czasu stajesz się niewrażliwy.

+1 ŻYCIE
Liczba żyć wzrasta o 1.

 

Tails' Adventures


Data wydania
1995 (Wszystkie regiony)

Ważne

Hasło można znaleźć w domu Tailsa. Wpisz to hasło na początku gry, aby kontynuować grę od poprzedniego razu. Za to będąc na ekranie hasła, nie wciskaj żadnego przycisku poza przyciskiem START – chyba że podczas wprowadzania poprzedniego hasła! Zrobienie tego spowoduje zmianę hasła i nie będzie można wrócić do gry.
Zaleca się użycie opcji Zapisz/Wczytaj z menu pauzy zamiast wprowadzania hasła.

Dom Tailsa

W domu Tailsa możesz się przygotować na kolejną przygodę lub uzyskać dostęp do hasła. W dalszej części gry będziesz w stanie wybrać specjalne przedmioty, które założysz do przygody w wodzie. Wybierz EQUIP, aby wybrać ekwipunek na przygodę, DOCK, aby przygotować się na przygodę w wodzie, CONT, aby uzyskać dostęp do hasła albo EXIT, aby wrócić do ekranu mapy.

Przedmioty

Zwykła bomba
Wybucha przy zderzeniu.

Duża bomba
Wysadza wszystko na ekranie, ale detonacja zajmuje kilka sekund.

Dalekosiężna bomba
Rzuć bombę, a następnie naciśnij przycisk Detonuj, aby ją odpalić. Przydatne przy wrzucaniu jej w wąskie miejsca.

Bomba ogniowa
Strzela płomieniami po uderzeniu w ziemię.

Potrójna bomba
Bardzo potężna wersja zwykłej bomby, potrafiąca zlikwidować 3 wrogów.

Młot
Rozwalaj wrogów i kamienne bariery.

Buty prędkości
Biegaj lub lataj z superprędkością!

Kask
Odbija ostrzał przeciwnika i odrzuca go od ekranu.

Radio
Ustawia muzykę w grze.

Radar
Pomaga zlokalizować ukryte przedmioty.

Klucz
Użyj go do aktywacji wehikułu czasu.

Super Rękawica
Pomaga podnosić naprawdę ciężkie kamienie.

Noktowizor
Oglądaj otoczenie w technologii podczerwieni.

Teleport
Urządzenie przeniesie cię prosto do domu Tailsa. Przydatne w ciasnym miejscu!

Sonic
Użyj, aby wykonać słynny ruch Sonica – sprint obrotowy.

Knuckles
Zadawaj ciosy przeciwnikom tak jak twoja ulubiona kolczatka!

Fang
Zwiększ swoje szanse na znalezienie ringów po pokonaniu wrogów.

Zdalnie sterowany robot
Pozyskuje przedmioty dla użytkownika.

Wulkanizowane działo
Pokonaj wrogów tym potężnym działkiem.

Dodatkowy pancerz
Chroni przed atakami wroga.

Większa prędkość
Dzięki niej Sea Fox porusza się szybciej.

Wzmacniacz rakietowy
Dzięki niemu Sea Fox może latać!

Pocisk rakietowy
Atakuj wrogów znajdujących się nad tobą.

Protonowa torpeda
Atakuj wrogów znajdujących się na wprost.

Mina
Atakuj wrogów i przeszkody znajdujące się poniżej.

Spark
Elektryzuj wody, odganiając wrogów i odpalając miny.

 

Sonic Labyrinth


Data wydania
1995 (Wszystkie regiony)

Zasady

Przeszukaj każdą zonę w poszukiwaniu złotych, srebrnych i brązowych kluczy i osiągnij CEL, zanim skończy się czas.

Jeśli wróg trzyma klucz, użyj wyskoku obrotowego, aby znokautować wroga.

Zdobywanie przedmiotów

Szukaj znaku ▲, który zmienia kolor formacji co kilka sekund. Dotknij znaku ▲, aby otrzymać przedmiot. Przedmiot będzie się różnił w zależności od koloru formacji w danym momencie.

Formacja Przedmiot Nazwa przedmiotu/ Efekt
Przedmiot ?
Sprawia, że wszyscy wrogowie na ekranie znikają.
+1 ŻYCIE
Daje ci jeszcze jedną szansę.
Niewrażliwość
Chroni przed atakami na krótki czas.
Trampki
Podwajają prędkość na krótki czas.
Klepsydra
Dolicza 30 sekund do pozostałego czasu.

 

Sonic Blast


Data wydania
1996 (Wszystkie regiony)

Znacznik
W tej grze znaczniki się pojawiają w formie pudła przedmiotów. Rozbij jeden, by zapisać swoją lokalizację – jeśli przegrasz, rozpoczniesz ponownie od tego miejsca.

Tabliczka celu
Przejdź obok tabliczki pod koniec aktu 1 i aktu 2, by uaktywnić konkretne efekty.

Etap specjalny

Wielki „wyjątkowy ring” jest ukryty w akcie 1 i 2 każdej zony. Dotknij go, aby przejść do etapu specjalnego. Zbierz 50 ringów w etapie specjalnym aktu 1, aby zdobyć dany przedmiot. Zbierz 50 ringów w etapie specjalnym aktu 2, aby zdobyć kawałek Szmaragdu Chaosu.

 

Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine


Data wydania
1993 (USA/PAL)

Fabuła

Dr. Eggman (znany jako Doktor Robotnik), przebiegły geniusz z planety Mobius, ciągle wymyśla nowe schematy globalnej dominacji. Jego najnowszy wynalazek, Mean Bean Steaming Machine, zamienia wesołych mieszkańców Beanville w małe, złe roboty – niewolników w służbie Eggmana. Jego celem jest pozbycie się muzyki i radości ze świata na zawsze!

Poplecznicy Eggmana zebrali wszystkich mieszkańców, których udało im się znaleźć i wrzucili ich do ciemnej jaskini, gdzie czekała na nich Mean Bean Machine i okrutny los!

I tu zaczyna się twoja rola w tej opowieści. Wystarczy zebrać czterech lub więcej mieszkańców, aby umożliwić im ucieczkę! Nie ma jednak czasu do stracenia, bo pole szybko się zapełnia! Co więcej, roboty zauważyły twoje poczynania i zrobią wszystko, aby zakłócić twój plan ratunkowy!

Aby wygrać, usuń fasolki z własnego pola szybciej niż robot-strażnik i powoli pnij się w górę drabiny robotów. W końcu zmierzysz się z samym Eggmanem!

Los mieszkańców jest w twoich rękach!